plnlenfrdeitrues

Uroczyste otwarcie parkingu leśnego w Dubie Wyróżniony

Uroczyste otwarcie parkingu leśnego w Dubie

W sobotę 20 maja 2017r. w Sołectwie Duba odbyło się uroczyste otwarcie parkingu leśnego mieszczącego się nad Zatoką Kraga.
Na zaproszenie Sołtys Pani Bożeny Martyki licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy sołectwa. W uroczystościach udział wzięli między innymi Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Sekretarz Gminy Krystyna Milczarek, Ksiądz Proboszcz Paweł Kurach, radni Rady Miejskiej w Zalewie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Zalewie, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Boreczna oraz Orkiestra Dęta z Turznicy pod batutą Pana Edwarda Rawińskiego.
Urocze miejsce zwane dawniej „karczmiskiem” dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa i władz samorządowych zostało zagospodarowane i oddane do użytku.
Uroczystego przecięcia wstęgi, wspólnie dokonali najstarsza mieszkanka Sołectwa Duba Pani Stanisława Wójciak, Burmistrz Zalewa oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Edward Całka, natomiast Ksiądz Proboszcz poświecił nowo powstałą infrastrukturę.
Od wczesnych godzin rannych nad brzegiem jeziora Jeziorak odbywały się zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych, których organizatorem i prowadzącym był Pan Edward Całka. Nagrody za udział w zawodach wędkarskich ufundowali natomiast Państwo Zofia i Aleksander Lewiccy. Uroczystości uświetniły występy Orkiestry Dętej z Turznicy i zalewskich „Jezioranek”.  Dla najmłodszych uczestników zapewniono atrakcje w postaci zabaw i rozgrywek przeprowadzonych przez Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Sołectwa Duba.
Sołtys Sołectwa Duba składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania.
 

Ostatnio zmieniany%PM, %07 %835 %2018 %19:%Paź
Powrót na górę