plnlenfrdeitrues

Żeglarski Dzień Dziecka nad Ewingami Wyróżniony

Żeglarski Dzień Dziecka nad Ewingami

W sobotę 3 czerwca 2017 roku na terenie ekomariny i przystani żeglarskiej w Zalewie odbyła się czwarta edycja „Żeglarskiego - i nie tylko – Dnia Dziecka nad Ewingami”, którą otworzyli Burmistrz Zalewa Marek Żyliński z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Zalewie Iwoną Parzyszek, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Zalewie Edwardem Całką oraz Asystentem Burmistrza Stanisławem Kasprzakiem- pomysłodawcą i organizatorem imprezy.
Do aktywnego udziału w imprezie zaproszono wszystkich mieszkańców Gminy Zalewo i chociaż ten dzień dedykowano szczególnie dzieciom, to program został tak skonstruowany, aby niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się atrakcje zorganizowane na lądzie, takie jak tor gokartowy, przejażdżki na rolkach i nartorolkach, rozgrywki curlingu, wspólne tańczenie zumby. Najmłodsi uczestnicy zabawy chętnie korzystali z możliwości pomalowania twarzy i zaplecenia kolorowych warkoczyków.
Dzieci angażowały się i odpowiadały na zagadki zorganizowane i nagradzane przez przedstawicieli Nadleśnictwa Susz. Oblegały też wozy strażackie, które udostępnione zostały przez OSP w Zalewie oraz radiowóz jednostki zalewskiej policji, której funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom wyposażenie i sprzęt, jaki wykorzystują w swojej codziennej pracy.
Jak przystało na miejsce, w którym zorganizowano „Dzień Dziecka” wiele działo się na wodzie. Pływanie rowerami wodnymi, przejażdżki na pokładzie motorówki, jak i bananie ciągniętym przez motorówkę, miały grono swoich entuzjastów. Podobnie kule wodne.
Niezależnie od wieku wszyscy chętnie odwiedzali stoisko przedstawicieli 3 Flotylli Okrętów Jednostki Marynarki Wojennej RP z Gdyni.
Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy imprezy mieli możliwość uzyskania fachowej wiedzy w zakresie udzielanie pierwszej pomocy pod okiem ratowników z WOPR.
Atrakcją tegorocznych uroczystości był występ Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni, który zalewskiej publiczności zaprezentował się w repertuarze obejmującym wszystkim znane, jak i miej popularne szanty.
Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, przy każdej z nich ustawiały się kolejki oczekujących dzieci. Każde dziecko biorące udział w imprezie mogło liczyć na prezent – upominek. Na uczestników zabawy czekały też poczęstunek (kiełbaski z grilla, chłodne napoje).
Przez cztery godziny trwania imprezy uczestniczyło w niej ponad 500 osób.
 

Powrót na górę