plnlenfrdeitrues

Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca w Jaśkowie! Wyróżniony

Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca w Jaśkowie!

W weekend 3 - 4 czerwca 2017r. Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca (PSPal) zorganizowało na boisku w Jaśkowie dwudniowy Turniej Gry w Palanta. Otwarcie sportowych zmagań w Jaśkowie odbyło się w obecności Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego oraz Asystenta Burmistrza Stanisława Kasprzaka.
Pierwszy, trwający 6 godzin dzień imprezy rozpoczął się od wyjaśnienia zasad gry. Niezależnie od wieku czy umiejętności, każdy mógł spróbować swoich sił. Z przybyłych osób utworzone zostały drużyny i rozegrano mecze treningowe. Wśród uczestników sportowych zmagań, oprócz mieszkańców Jaśkowa, była też grupa gości, m.in. z Sołectwa Międzychód z towarzyszącą im Sołtys Elżbietą Tkaczyk oraz z Ostródy.
Najmłodszym uczestnikom imprezy, niebiorącym udziału w rozgrywkach palantowych, utworzono kącik, w którym mogli uczestniczyć w zabawie w kręgle, kręcić hula- hop.
Wszystkim obecnym zafundowano kiełbaski, lody, owoce, napoje i pyszną grochówkę, ugotowaną przez mieszkankę Jaśkowa.
Drugi dzień imprezy zaskoczył wszystkich padającym deszczem, okazało się jednak, że nie stanowi on przeszkody w aktywnym uczestnictwie w zaplanowanych na ten dzień meczach turniejowych. Kadra Polskiego Stowarzyszenia Palantowego profesjonalnie przeprowadziła czterogodzinny turniej, w którym udział wzięło 46 zawodników i zawodniczek w rożnych grupach wiekowych.
Było też wspomnienie historii gry w palanta i wskazanie, szczególnie młodemu pokoleniu, miejsca jakie piłka palantowa zajmuje w polskiej tradycji. „Bądźmy dumni z tradycji”, to hasło przewodnie Polskiego Stowarzyszenia Palantowego.
Wszyscy uczestnicy dwudniowych zmagań nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami za aktywne uczestnictwo oraz drobnymi upominkami.
Pierwsze miejsce i Puchar w Turnieju Gry w Palanta, przeprowadzonym przez kadrę PSPaI, zdobyło Sołectwo Jaśkowo.
Sołtys Sołectwa Jaśkowo Jadwiga Petrykowska dziękuje wszystkim, którzy wspierali organizację tego niecodziennego wydarzenia, niezwykle atrakcyjnego pod względem sportowym.
 

Ostatnio zmieniany%AM, %09 %465 %2017 %10:%Cze
Powrót na górę