plnlenfrdeitrues

Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca w Jaśkowie! Wyróżniony

Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca w Jaśkowie!

W weekend 3 - 4 czerwca 2017r. Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca (PSPal) zorganizowało na boisku w Jaśkowie dwudniowy Turniej Gry w Palanta. Otwarcie sportowych zmagań w Jaśkowie odbyło się w obecności Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego oraz Asystenta Burmistrza Stanisława Kasprzaka.
Pierwszy, trwający 6 godzin dzień imprezy rozpoczął się od wyjaśnienia zasad gry. Niezależnie od wieku czy umiejętności, każdy mógł spróbować swoich sił. Z przybyłych osób utworzone zostały drużyny i rozegrano mecze treningowe. Wśród uczestników sportowych zmagań, oprócz mieszkańców Jaśkowa, była też grupa gości, m.in. z Sołectwa Międzychód z towarzyszącą im Sołtys Elżbietą Tkaczyk oraz z Ostródy.
Najmłodszym uczestnikom imprezy, niebiorącym udziału w rozgrywkach palantowych, utworzono kącik, w którym mogli uczestniczyć w zabawie w kręgle, kręcić hula- hop.
Wszystkim obecnym zafundowano kiełbaski, lody, owoce, napoje i pyszną grochówkę, ugotowaną przez mieszkankę Jaśkowa.
Drugi dzień imprezy zaskoczył wszystkich padającym deszczem, okazało się jednak, że nie stanowi on przeszkody w aktywnym uczestnictwie w zaplanowanych na ten dzień meczach turniejowych. Kadra Polskiego Stowarzyszenia Palantowego profesjonalnie przeprowadziła czterogodzinny turniej, w którym udział wzięło 46 zawodników i zawodniczek w rożnych grupach wiekowych.
Było też wspomnienie historii gry w palanta i wskazanie, szczególnie młodemu pokoleniu, miejsca jakie piłka palantowa zajmuje w polskiej tradycji. „Bądźmy dumni z tradycji”, to hasło przewodnie Polskiego Stowarzyszenia Palantowego.
Wszyscy uczestnicy dwudniowych zmagań nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami za aktywne uczestnictwo oraz drobnymi upominkami.
Pierwsze miejsce i Puchar w Turnieju Gry w Palanta, przeprowadzonym przez kadrę PSPaI, zdobyło Sołectwo Jaśkowo.
Sołtys Sołectwa Jaśkowo Jadwiga Petrykowska dziękuje wszystkim, którzy wspierali organizację tego niecodziennego wydarzenia, niezwykle atrakcyjnego pod względem sportowym.
 

Ostatnio zmienianypiątek, 09 czerwiec 2017 10:10
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę