plnlenfrdeitrues

„Przedszkolada” Wyróżniony

„Przedszkolada”

W piątek 2 czerwca 2017r. odbył się jubileuszowy X Przegląd Artystyczny - "Przedszkolada 2017".
Imprezę otworzyła dyrektor M-GCK w Zalewie Pani Fryderyka Małachowska przy okazji składając dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka, a następnie na scenie pojawiła się grupa teatralna "Koliber" w przedstawieniu Smerfy.
Podczas przeglądu na scenie Centrum zaprezentowało się sześć grup reprezentujących szkoły z terenu gminy Zalewo. Szkołę Podstawową w Bartach reprezentowały "Śpiewające brzdące", Zespół Szkół w Borecznie grupa "Malinki z Boreczna", Zespół Szkół w Dorzykach - "Przedszkolaki z Dobrzyk", Zespół Szkół w Zalewie - "Kapela 3", "Grupa 5 latków" oraz "Grupa 3-4 latki".
W sumie na zalewskiej scenie wystąpiło około 130 dzieci. Wszystkie otrzymały z rąk Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego pamiątkowy medal oraz upominek w postaci kolorowanki.
Nagrodą, o którą ubiegały się zespoły jest występ podczas Dni Zalewa.
Decyzją organizatorów, w tym roku podczas obchodów Dni Zalewa, szerszej publiczności zaprezentują się i wystąpią na scenie letniej "Malinki z Boreczna” (opiekun Pani Magdalena Szymańska) oraz "Kapela 3” z Zespołu Szkół w Zalewie (opiekun Pani Maria Wiktorko).
Podczas „Przedszkolady” przeprowadzono także Wybory Bajkowej Małej Miss, które w tym roku odbyły się po raz trzeci. Do konkursu zgłoszono dwadzieścia dziewczynek.
Wszystkie biorące udział w konkursie dziewczynki otrzymały swój indywidualny tytuł oraz lalkę przytulankę, natomiast tytuł Bajkowej Małej Miss przyznano Laurze Frączkowskiej, I Bajkową Wicemiss została Ania Sawczuk, II Bajkową Wicemiss Lena Drumińska. Miss Publiczności została Matylda Moszczyńska.


 

Ostatnio zmieniany%PM, %09 %554 %2017 %12:%Cze
Powrót na górę