plnlenfrdeitrues

Nowy radiowóz Posterunku Policji w Zalewie Wyróżniony

Nowy radiowóz Posterunku Policji w Zalewie

Uroczyste przekazanie 7 radiowozów dla policjantów z powiatu iławskiego miało miejsce we wtorek tj. 3 stycznia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie.
W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zalewa – Marek Żyliński i przedstawiciele lokalnych samorządów, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego Jarosław Babalski, insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Robert Mikusik Komendant Powiatowy Policji w Iławie, nadkom. Rafał Żubertowski Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie.
Przekazane radiowozy zostały zakupione za połączone środki budżetowe i samorządów lokalnych w ramach tzw. „sponsoringu” przy planowanym 50 % współfinansowaniu samorządów lokalnych. Należy zaznaczyć, że kwota w wysokości ponad 181 tys. została przekazana przez lokalne samorządy natomiast pozostałą część sfinansowała Komenda Główna Policji.
Na wyposażenie Posterunku Policji w Zalewie trafił radiowóz Opel Mokka X 1.4 Turbo, 6-biegowy z napędem na 4 koła. Samochód wspierać będzie codzienną służbę zalewskich funkcjonariuszy w zakresie patrolowania terenu miasta i gminy Zalewo, co umożliwi szybszą reakcję i dojazd na miejsce interwencji.
 

Ostatnio zmieniany%AM, %04 %540 %2018 %11:%Sty
Powrót na górę