plnlenfrdeitrues

„Wieczornica” w Zalewie. Wyróżniony

„Wieczornica” w Zalewie.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie rozpoczęło nowy cykl spotkań z poezją i jej twórcami.
29 stycznia odbyła się pierwsza „Wieczornica”, na którą zaproszono mieszkańców Zalewa.
Uroczystość została zorganizowana przez grupę młodych artystów uczestniczących w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz w Centrum Kultury.
Wśród słuchaczy nie zabrakło gości Przewodniczącej Rady Miejskiej Iwony Parzyszek oraz Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego.
Spotkanie dedykowane było Władysławowi Bełzie, polskiemu poecie piszącemu w duchu patriotycznym (przez co nazywany jest „Piewcą polskości”).
Nie bez powodu postanowiono przypomnieć biografię i twórczość wspomnianego poety 29 stycznia, a mianowicie jest to data jego śmierci.
Większość kojarzy z dzieciństwa słynny utwór Bełzy „Kto ty jesteś?”.
Ten utwór i wiele innych zaprezentowały dzieci oraz dorośli, wśród nich Panie Wioletta Żołądkiewicz i Hanna Bobek oraz Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który włączył się w realizację „Wieczornicy”, prezentując utwór pt. „Babuleńka”.
Przedstawienie życiorysu i dorobku artystycznego bohatera wieczoru z całą pewnością można uznać za udane. Młodzi artyści wprowadzili wszystkich słuchaczy w podniosły, a nawet patriotyczny nastrój.
„Wieczornicą” M-GCK zainicjowało nową formę kulturalną - serię wieczorów z poezją i jej twórcami. Równocześnie nawiązano do uchwały Rady Miejskiej w Zalewie w sprawie znaczenia daty, upamiętniającej wydarzenie historyczne, w nazwie ulicy 29 Stycznia w Zalewie, przypominając do jakich wydarzeń nawiązuje nazwa ulicy mieszczącej się w centrum Zalewa.
Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym za udział w spotkaniu.


 

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %454 %2018 %09:%Lut
Powrót na górę