plnlenfrdeitrues

Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie Wyróżniony

Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie

W sobotę 2 czerwca 2018 roku na terenie ekomariny i przystani żeglarskiej w Zalewie odbyła się piąta edycja „Żeglarskiego - i nie tylko – Dnia Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie”.
Imprezę otworzyli Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński z Dyrektorem Centrum Turystki Wodnej PTTK w Warszawie Panem Wojciechem Skórą, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Zalewie Panem Edwardem Całką oraz Panem Stanisławem Kasprzakiem.
Do aktywnego udziału w imprezie zaproszono wszystkich mieszkańców Gminy Zalewo, a program został tak skonstruowany, aby niezależnie od wieku każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się atrakcje zorganizowane na lądzie, takie jak laserowy paintball, przejażdżki na rolkach i nartorolkach, wspólne tańczenie zumby. Najmłodsi uczestnicy zabawy chętnie korzystali z możliwości pomalowania twarzy i z radością dokazywali na dmuchanych zjeżdżalniach.
Dzieci, ale także dorośli z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie, które udostępnione zostały przez OSP w Zalewie oraz najnowszy nabytek jednostki zalewskiej policji- radiowóz. Chętni próbowali sił trafiając strumieniem wody do celu za pomocą ręcznej strażackiej sikawki.
Jak przystało na miejsce, w którym zorganizowano „Dzień Dziecka”, wiele działo się na wodzie. Pływanie rowerami wodnymi, omegami, przejażdżki na pokładzie motorówki, a także tramwajem wodnym, miały grono swoich entuzjastów. Podobnie kule wodne.
Niezależnie od wieku wszyscy chętnie odwiedzali stoisko przygotowane przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, gdzie mogli dowiedzieć się jak powstaje papier czerpany i co wspólnego z powstawaniem papieru mają szerszenie.
Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy imprezy mieli możliwość uzyskania fachowej wiedzy w zakresie udzielanie pierwszej pomocy pod okiem ratowników z WOPR i wzięcia udziału w przygotowanym przez nich konkursie.
Atrakcją tegorocznych uroczystości były także rozgrywki palanta zorganizowane przez drużynę PSPal z Jaśkowa.
Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, przy każdej z nich ustawiały się kolejki oczekujących dzieci. Każde dziecko biorące udział w imprezie mogło liczyć na prezent – upominek. Na uczestników zabawy czekały też poczęstunek (kiełbaski z grilla, chłodne napoje).

Dzień Dziecka nad jeziorem Ewingi poprowadził Pan Dominik Jaskulski. Przez cztery godziny trwania imprezy uczestniczyło w niej ponad 500 osób.
 

Ostatnio zmieniany%AM, %07 %367 %2018 %07:%Cze
Powrót na górę