plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2017 - ZALEWO

Zalewianki plotą wianki

W wigilię Świętego Jana 23 czerwca nad jeziorem Ewingi w Zalewie zebrały się dziewczęta, aby wspólnie pleść wianki i zgodnie z tradycją puszczać je na wodę.
O godzinie 19:00 zabrzmiały wesołe dźwięki muzyki. Wianki puszczono na wodę, a uczestnicy wspólnej zabawy ruszyli w poszukiwaniu magicznego kwiatu paproci. Na każdego kto znalazł „kwiat jednej nocy” czekał upominek.
Najmłodsi bawili się także dmuchając wielkie bańki, a dla wszystkich przybyłych zorganizowano ognisko z kiełbaskami.
Atrakcje tego wieczora zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Miejsko -Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, którzy dziękują uczestnikom zabawy za przybycie i zapraszają do wspólnej zabawy w noc świętojańską w przyszłym roku.
 

Czytaj dalej...

Dzień Dziecka w Borecznie

W sobotę 17 czerwca 2017 roku na boisku przy świetlicy wiejskiej w Borecznie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Inicjatorem imprezy była Sołtys Sołectwa Boreczno Anna Radecka oraz Rada Sołecka.
Na najmłodszych mieszkańców Boreczna czekało mnóstwo atrakcji.
Zabawy na zielonej trawce, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane oraz dobrą muzykę zapewnili pracownicy Miejsko - Gminnego Centrum Kultury w Zalewie.
Dla wszystkich przygotowano także słodki poczęstunek i ognisko, nad którym można było piec kiełbaski.
 

Czytaj dalej...

Dzień Dziecka w Jerzwałdzie

W dniu 16 czerwca 2017 roku na boisku w Jerzwałdzie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Inicjatorami spotkania byli Sołtys Sołectwa Jerzwałd Janina Niebojewska, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerzwałdzie oraz członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „STOKROTKA”.
Podczas spotkania nie zabrakło zabaw na zielonej trawce, malowania twarzy, wielkich baniek mydlanych oraz dobrej muzyki, zapewnionych przez pracowników Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Natomiast strażacy z OSP „chłodzili” emocje towarzyszące uczestnikom zabawy, oblewając wszystkich wodą.
Na uczestników imprezy czekał także słodki poczęstunek i ognisko z kiełbaskami.
 

Czytaj dalej...

„Złote Runo” dla Zalewa, czyli Gmina inwestuje

We wtorek 23 maja 2017r. w Olsztynie z okazji przypadającego na 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego, odbyło się Forum Samorządowe Warmii i Mazur „Złote Runo”. Było ono okazją do rozmów na temat działalności samorządów na Warmii i Mazurach, ale także do nagrodzenia wyróżniających się gospodarnym zarzadzaniem finansami publicznymi jednostek.
Statuetki „Złote Runo” w tym roku przyznano po raz pierwszy.
Podstawą do ich otrzymania było uzyskanie najlepszego wyniku po przeliczeniu wydatków majątkowych (na inwestycje) na jednego mieszkańca, a laureatów wyłoniono w czterech kategoriach: „Miasta”, „Miasta i gminy”, „Gminy” oraz „Powiaty”.
Statuetki „Złotego Runa” w kategorii „Miasta i gminy” otrzymały Mikołajki, Nidzica i Zalewo, które ze wskaźnikiem 668,38 złotych na mieszkańca, zajęło III miejsce.
 

Czytaj dalej...

VI Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie „Optymist”

W weekend 24 - 25 czerwca 2017r. na jeziorze Ewingi w Zalewie odbyły się VI Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie „Optymist” grupa B.
Uroczystego otwarci regat dokonali Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie Iwona Parzyszek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Całka.
Na liście startowej znajdowało się 70 młodych żeglarzy z Iławy, Gdyni, Gdańska i Olsztyna.
Zawody rozgrane zostały w kategoriach: OPEN, dziewczęta oraz dzieci do lat dziewięciu.
W kategorii OPEN zwyciężyła Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), II miejsce zajął Marcel Bisewski (YKP Gdynia), a III Konrad Wlazłowski (YKP Gdynia).
W kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczką była Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), II miejsce zajęła Zofia Kucharska (YKP Gdynia), a III Antonina Ołowiak (YKP Gdynia).
W klasyfikacji do lat 9 zwycięstwo odniósł Piotr Trela (Arka Gdynia), II miejsce zajął Maciej Kasprzak (SSW MOS Iława), a III miejsce Mikołaj Czałbowski (YKP Gdynia).
Puchary zawodnikom wręczał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Edward Całka i Asystent Burmistrza Stanisław Kasprzak.
Wszyscy zawodnicy otrzymali także wartościowe nagrody, m.in. pakiety bezpieczne wakacje nad wodą i na rowerze oraz akcesoria żeglarskie.
Dwudniowe regaty przebiegały w miłej atmosferze i nabrały charakteru wielkiego pikniku rodzinnego. W sobotni wieczór rozegrano mecz piłki nożnej oraz pieczono kiełbaski nad ogniskiem, atrakcją był również nocleg w namiotach.
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że pod względem warunków panujących na jeziorze Ewingi oraz stałego, ale wymagającego wiatru, były to najlepsze Regaty w sezonie 2017 i już zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku.
Organizatorem Regat była Gmina Zalewo w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Sportów Wodnych w Iławie i operatorem ekomariny Centrum Eventowo Turystycznym SKYSAIL z Olsztyna.
Organizatorzy dziękują pracownikom ekomariny za gościnność oraz zawodnikom, że tak licznie zechcieli gościć w Zalewie na wodach jeziora Ewingi.
 

Czytaj dalej...

XII Rejonowy Konkurs „W Rytmie Polskiej Piosenki”

W środę 14 czerwca 2017r. w sali widowiskowej zalewskiego Centrum Kultury po raz XII odbył się Rejonowy Konkurs „W Rytmie Polskiej Piosenki”, którego organizatorem jest Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Zalewie.
Do Konkursu zgłosiło się 32 uczestników, którzy przybyli z Iławy, Kurzętnika, Lubawy, Szymonowa, Nowego Miasta Lubawskiego, Przezmarku i Dobrzyk.
Występy oceniało jury w składzie Pan Rafał Gadomski, Pani Halina Krajnik oraz Pani Kamila Charkawa.
Laureatów wyłoniono w czterech kategoriach.

Pierwsza kategoria: uczniowie szkół podstawowych.
I miejsce zajęła Oliwia Płotka z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku, śpiewając piosenkę pt. „Śpiewam i gram”,
II miejsce- Martyna Sostek z Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie,
III miejsce- Zuzanna Napolska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie.

Druga kategoria: uczniowie gimnazjum.
I miejsce wywalczyła Zuzanna Napolska z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku, z piosenką pt. „Szklana pogoda”,
II miejsce- Daria Kłosowska z Gimnazjum Nr 2 w Iławie,
III miejsce- Kaja Makar z Zespołu Szkół w Borecznie.

Trzecia kategoria: zespoły.
I miejsce- Zespół „CZWARTOKLASISTKI” z Zespołu Szkół w Dobrzykach, z piosenką pt. „Dłonie”,
II miejsce- Zespół „And Bench” z Gimnazjum Nr 2 w Iławie,
III miejsce- duet Klaudia Nowińska i Sandra Rybińska z Zespołu Szkół w Szymonowie.

Czwarta kategoria: uczniowie szkół średnich, osoby dorosłe.
I miejsce- Adrian Olejnik ze Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego, śpiewając piosenkę pt. „Czwarta trzydzieści”,
II miejsce- Wojciech Wajc ze Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego.

GRAND PRIX tegorocznego Konkursu zdobyła podopieczna Pani Moniki Weisgerber Laura Truszczyńska ze Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego, śpiewając utwór pt. „Wędrówka”.
Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do występów podczas Dni Zalewa, które odbędą się 29 - 30 lipca 2017 roku.
Organizatorzy serdecznie dziękują za przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursie i zapraszają za rok.
 

Czytaj dalej...

Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2017

W dniach 16-18 czerwca 2017r roku na wodach Zalewu Włocławskiego odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2017, zaliczane do cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.
Regaty rozegrano w czterech klasach zaliczanych do PPJK tj. T-1, T-2, T-3, MICRO oraz dodatkowo w klasie OPEN. W sumie na starcie stanęło 28 załóg z 78 zawodnikami.
Przez trzy dni trwania zawodów rozegrano 7 wyścigów, a Team Zalewo zajął 8 miejsce w swojej klasie T-2.
Życzymy pomyślnych wiatrów podczas kolejnych regat.
 

Czytaj dalej...

Koncert w Malborku

Dnia 18 czerwca 2017 roku w kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku odbył się Koncert – Spektakl Biblijny pt. „Mojżesz” z udziałem Orkiestry Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa oraz solistów filharmonii i opery z Bydgoszczy.
W trakcje spektaklu historie z życia Mojżesza słuchaczom przybliżał narrator.
W programie prezentowano utwory muzyki sakralnej G.F. Haendel, J.S. Bach, Ch. Gounod, W.A. Mozart i innych.
Wyjazd na koncert był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Zalewie, w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę członków chóru „Cantores Domini” oraz zespołu „Jezioranki”, na rzecz społeczności lokalnej.
 

Czytaj dalej...

Regaty na Zalewie Włocławskim

W weekend 10 – 11 czerwca 2017 roku, w Marinie Zarzeczewo, odbyła się druga edycja regat Salamander CUP, zaliczana do eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz wliczana w skład rozgrywek Grand Prix Zalewu Włocławskiego.
W zawodach ogółem wzięło udział 30 załóg z 79 zawodnikami na pokładach. Regaty zostały rozegrane w pięciu klasach: T - 1, T - 2, T - 3, MICRO i OPEN, a wśród załóg startujących w klasie T - 2 nie zabrakło załogi reprezentującej Gminę Zalewo.
Podczas regat rozegrano w sumie 8 wyścigów (po cztery każdego dnia), z tym, że 7 liczonych było do punktacji generalnej PPJK, a ostatni wyścig był rywalizacją dodatkową, osobno punktowaną i osobno nagradzaną. Trasa jaką wytyczono zawodnikom do pokonania liczyła około 7 kilometrów.
Team Zalewo w regatach na Zalewie Włocławskim zajął 6 miejsce.
Życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach PPJK.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem